Omslagafbeelding van ‘Dan zoeken we toch andere ouders?!’ van Gerdien Nijland

Dan zoeken we toch andere ouders?

De tweeling Luna en Mees hebben het thuis niet zo naar hun zin. Hun ouders hanteren allerlei regels waar ze aan moeten voldoen: niet op elke boterham hagelslag, hun kamer opruimen, verplicht buitenspelen en doen wat mama zegt. Als ze dat niet doen, dan mogen ze ’s avonds geen filmpje kijken. En als mama dan ook nog zegt dat, als het hen niet bevalt, ze maar andere ouders moeten gaan zoeken, zijn ze er helemaal klaar mee! Op hun kamer zoeken ze spullen bij elkaar, die ze mee willen nemen. Samen met hun huisdieren Sissi de kameleon en Bruno de bok vertrekken ze naar het station. Maar hoe vind je nieuwe ouders? En waar?           

Vormgeving en illustraties
Deze stevige hardcover heeft een grappige en uitnodigende kleurenomslag, met op kleine tekeningetjes alle personen uit het boek. De zwart-wit tekeningen in het binnenwerk, gemaakt door Sam Loman, sluiten perfect aan bij de grappige sfeer en geven het verhaal meerwaarde.  

Taalgebruik
Het verhaal is in een heel uitnodigende stijl geschreven, met eigentijdse toegankelijke taal, AVI-M5 niveau, herkenbaar voor kinderen, met grapjes en hilarische situaties. De schrijfster weet de spanning goed vast te houden.

Christelijke karakter
In dit boek is het christelijk element niet aanwezig.

Doelgroep
Kinderen vanaf ca. 8 jaar uit groep 5, zowel jongens als meisjes, zullen meeleven met Mees en Luna en genieten van hun avontuur. Deze uitgave is echt leesplezier en zal kinderen motiveren te lezen. Ook heel geschikt om voor te lezen. Een must voor elke schoolbibliotheek van de basisschool.

Leesbeleving en leesplezier
Wat een leuk en spannend avontuur! Als je van een grappig en avontuurlijk boek houdt, dan moet je dit zeker lezen! Een aanrader!

DvdG

Boekgegevens

Titel:

Dan zoeken we toch andere ouders?

Jaar van uitgave:

2024

Aantal pagina’s:

112

Uitgeverij:

Columbus

Prijs:

€ 10,00

Deel deze recensie