Babet heeft haar vakantieliefde Sven al een tijd niet gezien en aarzelt geen moment als hij haar vraagt om naar de camping in Frankrijk te komen om mee te helpen. Dolverliefd stapt ze in de trein. In Frankrijk aangekomen blijkt Babet meer te voelen dan alleen liefde. Verwarring, jaloezie, vriendschap, blijdschap, verliefdheid en verdriet wisselen elkaar af. Blijft ze samen met Sven of niet?
Vormgeving en illustraties
De vrolijke, kleurrijke cover laat een meisje zien met op de achtergrond Franse bergen en een camping. De omslag doet wel wat kinderlijk aan.
Taalgebruik
Het taalgebruik sluit goed aan bij tienermeiden. Engelse termen, verkleinwoorden en WhatsAppgesprekjes wisselen elkaar af. Het boek is erg vlot geschreven en dat leest fijn.
Christelijke karakter
Het christelijke element ontbreekt in dit boek. Regelmatig komt in het verhaal aan de orde of en wanneer Babet in haar relatie met Sven verder wil gaan dan alleen zoenen en of ze al samen gaan slapen. Ook geeft Babet samen met Julien salsaworkshops en danst ze ’s avonds bij het kampvuur op het liedje Sexy als ik dans. In dit boek is aan de orde welke keuzes je als jongere maakt wat betreft seksualiteit, identiteit en partnerkeuze. De thematiek en de uitwerking van het verhaal zal voor een deel van de (christelijke) doelgroep wellicht niet herkenbaar zijn.
Doelgroep
Het boek is geschikt voor tienermeiden vanaf veertien jaar. De onderwerpen en de gevoelens bij Babet zullen voor hen herkenbaar zijn.
Bijzonderheden
Dit is het derde deel in de serie over Babet. Eerder verschenen: Alleen in Films en Weerzien in Parijs.
Leesbeleving en leesplezier
Een leuk, vlot geschreven meidenboek.
MvG
