In dit zoekboek volg je letterlijk het leven van Jezus. De eerste plaat gaat over de geboorte van Jezus, de laatste plaat over Zijn opstanding. De verhalen worden heel beknopt beschreven. Bij elk verhaal vind je een paar zoek- en ontdekopdrachten. Daarnaast staat bij elk verhaal een aantal dezelfde personages. Je moet dan denken aan bijvoorbeeld Petrus, Jaïrus maar ook Barabbas. Je ziet hem opgroeien van boefje tot misdadiger.
Verder is er een aantal gelijkenissen in de platen verstopt. En als laatste zijn er fictieve personages te vinden met een eigen verhaallijn, waardoor je een goed beeld krijgt van het leven in de tijd van de Bijbel.
Vormgeving en illustraties
Het boek heeft een mooie stevige fullcolour hardcover. De omslagillustratie is een deel van de plaat die hoort bij het verhaal van Zacheüs. Het boek bevat alleen maar fullcolour platen. Het geheel oogt fris en vrolijk. Jezus wordt op de illustraties afgebeeld. Er is gebruik gemaakt van aquareltechniek. De illustraties passen goed bij de verschillende verhalen.
Taalgebruik
Er staat weinig tekst in het boek, maar de tekst die er in staat, bestaat uit korte duidelijke zinnen. Het taalgebruik is eigentijds en respectvol.
Christelijke karakter
In dit boek volg je Jezus op Zijn reis door het leven. De hoofdgedachte is dan ook dat je Jezus leert kennen. Er wordt niet expliciet een boodschap meegeven. Zo wordt beschreven dat Jezus gestorven is, maar waarom Hij stierf wordt verder niet uitgelegd.
Doelgroep
Kinderen vanaf een jaar of 4, 5 tot een jaar of 9 zullen dit een mooi boek vinden. Jongere kinderen zullen waarschijnlijk nog wat moeite hebben met de zoekopdrachten, maar door de illustraties wel een goed beeld van het Bijbelverhaal krijgen.
Leesbeleving en leesplezier
Het is een boek d at je met plezier bekijkt en blijft bekijken. Je ziet telkens weer nieuwe dingen.
HS