Het duurt niet lang meer voordat de zomervakantie gaat beginnen. De oudere kinderen in het gezin Van Til zijn al volop bezig met plannen maken. Maar tegelijkertijd moet Annemieke nog hard leren voor de laatste proefwerken en gaat Jojanneke nog een week bij een gezin kramen. Daar ontmoet ze plotseling Pim, een oude bekende, en die ontmoeting heeft grote gevolgen. Annemiek gaat met haar vriendin Monique logeren bij Daan en Sandra in Enschede. Daan haalt een grap uit met de meiden, die Annemiek niet zo kan waarderen.
Max heeft inmiddels een dierenartspraktijk kunnen overnemen en wil in de vakantie zijn huis opknappen. Gelukkig krijgt hij hulp van Jojanneke en haar vriendin Carla die een paar weken bij hem komen logeren. Samen gaan ze schilderen en behangen en tussen Max en Carla ontstaat een hechte band. Maar kunnen zij samen verder? En hoe moet dat dan met Carla’s handicap?
Vormgeving en illustraties
Deze hardcover uitgave heeft een stevige omslag en een kleurrijke omslagtekening. In het boek staan geen illustraties.
Taalgebruik
Het verhaal is ingedeeld in 15 hoofdstukken en geschreven in de tegenwoordige tijd. De auteur heeft een heel toegankelijke maar wel wat breedsprakige vertelstijl met veel dialoog. Het is knap hoe ze heel beeldend sommige situaties kan verwoorden, zoals het gesprekje tussen Annemieke en haar klasgenoot Bauke. Af en toe is merkbaar dat het boek al wat ouder is en daardoor enigszins gedateerd, met het gebruik van de gulden en de ouderwetse telefoon. Ook komen woorden voor als pips, fiducie en kruidenierswinkel.
Christelijke karakter
Het verhaal speelt zich af in een christelijk gezin en daarbuiten is er in de relaties ook sprake van een christelijke omgeving. De auteur beschrijft enkele keren mooi wat het christelijk geloof voor de hoofdpersonen betekent, zoals bij Jojanneke die ervan overtuigd is dat de Heere haar hart kent.
Doelgroep
Het verhaal zal het meeste herkenning vinden bij christelijke tienermeiden vanaf ca. 13 jaar.
Bijzonderheden
Voorin staat een overzicht van de hoofdpersonen in het boek, met daarbij hun leeftijd.
Deel 3 in de serie De Duiventil. Dl. 1: De Duiventil; dl. 2: De Duiventil in rep en roer. Oorspronkelijk verschenen in 2002 bij een andere uitgever.
Leesbeleving en leesplezier
Young-Adult verhaal over de belevenissen in een groot christelijk gezin.
DvdG